انتخاب کاغذدیواری مناسب برای دیوار فضاهای مختلف کار بسیار آسانی نیست. زمانی که تصمیم می‌گیرید از کاغذدیواری استفاده کنید، دنیایی از طرح، رنگ، بافت و … پیش روی شما قرار می‌گیرد که انتخاب را برای شما امری مشکل می‌کند. کاغذدیواری مناسب می‌تواند دکوراسیون هر فضایی را به‌طور کامل تغییر دهد؛ بنابراین توجه به نکات تأثیرگذار در کنار بهره‌گیری از تیم مشاوره سارای دکور می‌تواند به شما به انتخاب کاغذدیواری مناسب کمک کند.

ابتدا بیایید دلیل تغییر دکوراسیون فضای خود را برای خود مشخص کنید. تصمیم بگیرید دقیقاً با چه هدفی تصمیم به استفاده از کاغذدیواری گرفته‌اید. کاغذدیواری‌ها می‌توانند به فضا عمق دهند، اتاق را خاص‌تر کنند، فضا را ساده‌تر و یا فقط با اضافه کردن یک رنگ ساده، محل موردنظر شما را کامل تغییر دهد.

بسته به فضای موردنظر، گزینه‌های انتخابی متفاوت است. برای مثال، اتاق نشیمن اتاقی است که از آن استفاده زیادی می‌شود، فضایی است که اعضای خانواده و دوستان در آن محل جمع شده و اوقاتی را باهم می‌گذرانند. این اتاق مکانی برای گذران اوقات فراغت خانواده باهم است بنابراین باید فضای شاد، دوستانه و رنگی داشته باشد؛ درنتیجه کاغذدیواری‌های طرح دار به‌خوبی می‌تواند گزینه مناسبی برای این فضاها باشد.

برای اتاق‌خواب، کمی شرایط متفاوت‌تر است. اتاق‌خواب فضایی برای به دست آوردن آرامش است، به همین دلیل است که اتاق‌خواب‌ها ساده هستند و خیلی از افراد ترجیح می‌دهند از رنگ‌های پاستل برای دیوار اتاق‌خوابشان استفاده کنند؛ اما لازم است بگوییم کاغذدیواری هم می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای برای اتاق‌خواب باشد. یک دیوار با دکور زیبا می‌تواند هم‌زمان می‌تواند آرامش‌دهنده و فرح‌بخش باشد. برای اتاق‌خواب شما می‌توانید از کاغذدیواری با الگوی گل‌های ظریف یا تصویری الهام گرفته از طبیعت استفاده کنید.

یکی از فضاهای دیگر خانه که می‌توان از کاغذدیواری در طراحی دکوراسیون آن استفاده کرد، آشپزخانه است. در این فضا شما به‌راحتی می‌توانید بارنگ‌ها و طرح‌ها بازی و آشپزخانه خود را شخصی‌سازی کنید. اغلب آشپزخانه‌ها با رنگ سفید و یا رنگ‌هایی با تم خنثی رنگ‌شده‌اند؛ اما رنگ‌های دیگر پرانرژی نیز وجود دارد. برای مثال می‌توان از الگوهای هندسی مانند خانه‌های شطرنجی که حتماً سیاه و سفید هم می‌تواند نباشد، استفاده کرد. کاغذدیواری‌هایی با نقوش گل برای این فضا مناسب نمی‌باشد.

بعضی از خانه‌ها فضایی مانند محل کار نیز دارند که همانند دیگر فضاهای خانه، احتیاج به طراحی دکوراسیون دارد. در این حالت دیگر الگوهای شلوغ و یا گل کارایی ندارد. یک دفتر کار تا جای ممکن باید حرفه‌ای، کاربردی و البته ساده باشد. برای چنین فضاهایی نیز کاغذدیواری مناسب وجود دارد. شما می‌توانید از یک رنگ ساده با بافت پیچیده استفاده کنید، همچنین می‌توانید یکی از دیوارها انتخاب و بقیه را خالی بگذارید.